zavod.ctis@gmail.com
+386 (0)68 178 241
Urška Kranjc Jakša je po poklicu zakonska in družinska terapevtka in trenutno opravlja staž v okviru Zavoda CTIS – Center za terapijo, izobraževanje in svetovanje pod redno supervizijo. Je tudi direktorica Zavoda CTIS.
Po diplomi iz filozofije leta 2004 je poklicno pot začela v mednarodnem okolju v Luksemburgu. Med delom na Evropski komisiji je začela podiplomski študij mediacije na Pravni fakulteti v Hagnu v Nemčiji in ga zaključila z nazivom mediatorka (Master of Mediation).
Po vrnitvi v Slovenijo leta 2013 je opravila podiplomski študijski program izpopolnjevanja iz zakonske in družinske terapije na Teološki fakulteti v Ljubljani, nato pa še enoletni staž na Frančiškanskem inštitutu v Ljubljani. Trenutno je vpisana na doktorskem študiju iz zakonske in družinske terapije. Njeno raziskovanje obsega prezgodnji porod in vzpostavitev navezanosti med materjo in otrokom, predvsem s povezavo materine izkušnje prezgodnjega poroda kot travmatične izkušnje, žalovanjem in navezovanjem stika med materjo in otrokom. Poleg tega se redno udeležuje različnih delavnic, seminarjev, kongresov in predavanj, s katerimi dopolnjuje svoje znanje.
Je tudi mediatorka za družinske zadeve na okrožnem sodišču v Ljubljani in mediatorka, uvrščena na seznam pri Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Od aprila 2018 je predsednica Združenja zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije. Svoje terapevtsko in raziskovalno delo usmerja v področje starševstva, posveča se predvsem mladim mamicam in mamicam s travmatično izkušnjo poroda. Ukvarja se tudi s stiskami posameznikov, parov in družin, ki izhajajo iz različnih travmatičnih izkušenj iz preteklosti (razne zlorabe, nasilje in odvisnosti).
Področja dela:
- Individualne, partnerske/zakonske in družinske terapije
- Terapije z otroki in mladostniki
- Družinska mediacija
- Delavnice in predavanja
Online Skype ali Zoom terapevtska srečanja:
Online Skype ali Zoom terapevtska srečanja so namenjena vsem, ki živijo v tujini, so v tujini krajše obdobje, ali zaradi dela in drugih okoliščin, ne morejo redno obiskovati psihoterapevtskih srečanj. Če se želite udeležiti terapevtskih srečanj preko Skypa, izpolnite kontaktni obrazec ali pošljite elektronsko sporočilo in dogovorili se bomo za prvo srečanje.
Dodatna izobraževanja s področja duševnega zdravja:
- Motnje hranjenja in motnje prehranjevanja – v teoriji in praksi; SKZP, Ljubljana 2021
- Močno konfliktne razveze in manipuliranje z otroki; Družinski inštitut Bližina, Ljubljana 2019
- Terapevtska obravnava otrok; Družinski inštitut Bližina, Celje, 2018
- Delo z ogroženimi otroki in mladostniki; Socialna zbornica Slovenije, Ljubljana, 2018
- Metode in tehnike forenzičnega razgovora z otrokom, ki je bil žrtev spolne zlorabe
Socialna zbornica Slovenije in Družinski inštitut Bližina, Ljubljana, 2017 - Delo s povzročitelji nasilja in izzivi v praksi
Društvo za nenasilno komunikacijo, Ljubljana, 2016 - Delavnica o mejni osebnostni motnji v ordinaciji psihoterapevta
Institut Neocortex, Ljubljana, 2015 - Delavnica o psihozi v ordinaciji psihoterapevta
Inštitut Neocortex, Ljubljana, 2015 - Usposabljanje iz transakcijske analize
Psihopolis Institut, Ljubljana, 2014 – psihoterapija – transakcijska analiza
Dodatna izobraževanja s področja mediacije:
- Najpogostejše napake, ki jih delamo mediatorji
- Pogajanja II.: Taktike, ki jih uporabljajo stranke v pogajanjih
Društvo mediatorjev Slovenije, 2020 - Novosti po Družinskem zakoniku in Pravilniku o izvajanju mediacije po Družinskem zakoniku
Društvo mediatorjev Slovenije, 2020 - Usposabljanje za družinske mediatorje
Zavod Rakmo, Ljubljana – družinska mediacija, 2014 - Osnove transformativne mediacije
Zavod Rakmo, Ljubljana, 2012 – transformativna mediacija